Podstawową rzeczą jest sprawna skrzynka pocztowa, na którą będziesz otrzymywać maile reklamowe, powiadomienia od administracji a przede wszystkim link aktywacyjny Twojego zgłoszenia do serwisu, w którym chcesz zarabiać. Większość serwisów korzysta z techniki Double Opt-In czyli podczas podania adresu email, zostaje wysyłany email z linkiem aktywującym zapis. Po co tyle “utrudnień”? Jest to bardzo dobra technika, która nie pozwoli osobie trzeciej skorzystać z Twojego adresu email podczas zapisu do jakiegokolwiek serwisu.

Niestety nie wszystkie skrzynki pocztowe “lubią się” z serwisami GPTR lub PTC. Wiele z nich traktuje wysyłki z nich jako SPAM i umieszcza korespondencję w folderze SPAM lub co gorsza, nie dopuszcza do odebrania takiej korespondencji. Może to skutecznie uniemożliwić próbę zapisu do strony albo odbieranie maili reklamowych, za które przecież chcemy otrzymać wynagrodzenie.

Istnieje wiele dostawców poczty elektronicznej ale ja z własnego doświadczenia mogę polecić z czystym sumieniem 3 skrzynki pocztowe: gmail, o2.pl oraz ojooo.com.