Czy w internecie można zarobić pieniądze? To pytanie stawiane jest zapewne setki razy dziennie a odpowiedzi na to pytanie jest równie wiele. Dla mnie odpowiedź jest tylko jedna – oczywiście, że tak!

Już na samym początku każdemu, kto stawia pierwsze kroki w uzyskiwaniu dochodów poprzez internet, proponuję przyjąć odpowiednie nastawienie. Wiele osób kończy swoją przygodę z zarabianiem w internecie tak szybko jak ją zaczęło tylko dlatego, że oczekiwało za wiele przy praktycznie zerowym nakładzie pracy, wkładu własnego i jakiegokolwiek planu.

Przy pierwszych próbach osiągnięcia przychodu z działalności w internecie nie należy nastawiać się na duże a nawet średnie zyski. Jeżeli ktoś zaczyna zarabiać w internecie i myśli, że w pierwszym miesiącu jest w stanie zarobić chociaż minimalną krajową pensję, niestety myli się. Oczywiście dla kogoś z dużym nakładem finansowym i pomysłem, osiągnięcie takich przychodów jest możliwe ale ja wychodzę z założenia, że Ty, drogi czytelniku, nie chcesz na samym początku inwestować ani wykładać swoich pieniędzy żeby spróbować zarobić.

Gałęzi zarobku w internecie jest mnóstwo. Ja na swoim blogu skupiam się na dwóch metodach – na serwisach typu Get Paid To Click oraz trochę mniej na programach partnerskich. Według mnie to dwie najszybsze i najbardziej sprawdzone metody aby zacząć swoją przygodę z zarabianiem w internecie. Istnieje jeszcze mnóstwo innych możliwości ale o nich będziemy może mówić w przyszłości, jeżeli zgłoszone zostanie zapotrzebowanie na opisy innych form zarobkowania.

W związku z tym, że część omawianych dalej serwisów to strony angielskojęzyczne dobrze by było, żeby każdy posiadał chociaż podstawową znajomość języka angielskiego. Bez niej możliwe jest korzystanie z tych serwisów jednak angielski na poziomie chociażby podstawowym mocno pomaga w korzystaniu z nich.